Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Uroczystość barbórkowa nadzoru górniczego

Uroczystość barbórkowa nadzoru górniczego

3 Grudnia 2010

3 grudnia br. o godz. 9.00 mszą św. w Kościele Piotra i Pawła w Katowicach przy ul. Mikołowskiej rozpoczęła się 88 uroczystość barbórkowa nadzoru górniczego. Po nabożeństwie, o godz. 11.00 odbyła się akademia z udziałem przedstawicieli władz państwowych. Po raz pierwszy "Barbórka" nadzoru górniczego  gościła poza siedzibą WUG, w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ul. Jordana.
Podczas uroczystości barbórkowej podsumowano tegoroczny dorobek i przemiany w funkcjonowaniu nadzoru górniczego oraz priorytet na 2011 r. Wyróżniający się pracownicy zostali uhonorowani wysokimi odznaczeniami państwowymi.
Po raz pierwszy w tym roku wyłoniono na zasadach konkursowych pięć najbezpieczniej pracujących oddziałów wydobywczych. Ich kierownicy podczas uroczystości odebrali, w imieniu swojej załogi, Dyplomy Honorowe, przyznane im przez Kapitułę Konkursu "Bezpieczny Oddział". Konkurs był organizowany przez działającą przy WUG Fundację "Bezpieczne Górnictwo im prof. Wacława Cybulskiego".
Jednym z punktów barbórkowego scenariusza była ceremonia nadania szpad górniczych. Otrzymali je nie tylko mężczyźni.
Barbórce towarzyszyła wystawa prac plastycznych młodzieży, nagrodzonych w zorganizowanym po raz pierwszy Konkursie Plastycznym pt. "Współczesne Górnictwo: Górnik i wiertnik pracują bezpiecznie. Kopalnia XXI wieku".
Akademię nadzoru górniczego poprowadziła popularna dziennikarka Telewizji Katowice - Beata Smaga.

do góry