Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Warsztaty szkoleniowe z zakresu gromadzenia, przetwarzania (..)

Warsztaty szkoleniowe z zakresu gromadzenia, przetwarzania i udostępniania informacji geologicznej

20 Listopada 2019

W dniach 18 i 19 listopada 2019 r. w Państwowym Instytucie Geologicznym – Państwowym Instytucie Badawczym odbyły się warsztaty szkoleniowe dla pracowników organów nadzoru górniczego z zakresu gromadzenia, przetwarzania i udostępniania informacji geologicznej. W zajęciach uczestniczyli pracownicy Wyższego Urzędu Górniczego, w tym pracownicy Biura – Archiwum Dokumentacji Mierniczo-Geologicznej oraz przedstawiciele okręgowych urzędów górniczych. reprezentujący specjalność geologiczną i mierniczą.

Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy reprezentował zastępca dyrektora ds. służby geologicznej Andrzej Głuszyński. Delegacji nadzoru górniczego przewodniczył dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska i Gospodarki Złożem WUG Piotr Kujawski.

Celem szkolenia było uzyskanie praktycznych umiejętności korzystania z baz danych geologicznych prowadzonych przez PIG-PIB oraz zapoznanie się z doświadczeniami PIG-PIB w zakresie gromadzenia, archiwizacji, zabezpieczenia i udostępniania informacji geologicznej.

Warsztaty prowadzone były przez specjalistów Instytutu. Zajęcia odbywały się dwuetapowo: w formie aktywnego szkolenia na stanowiskach komputerowych w czytelni Narodowego Archiwum Geologicznym i uczestnictwa w wykładach oraz wyjazdu do archiwum próbek geologicznych w Halinowie. Warsztaty zakończyły się uroczystym wręczeniem certyfikatów.

do góry