Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Wizyta specjalistów RAGF

Wizyta specjalistów RAGF

18 Października 2012

17 października br. w Wyższym Urzędzie Górniczym gościła sześcioosobowa delegacja niemieckiej firmy RAG Mining Solutions. Niemieccy specjaliści i rzeczoznawcy przyjechali do Katowic, żeby uzyskać wyjaśnienia dotyczące funkcjonujących w polskich kopalniach systemów łączności bezpieczeństwa i alarmowania. Interesowali się także przepisami prowadzenia ruchu w szybach i szybikach. Ponadto zadawali pytania o zasady stosowania wyrobów w zakładach górniczych oraz automatycznego i zdalnego sterowania maszyn. Wczorajsze spotkanie było kontynuacją wizyty kierownictwa RAG MS w WUG w 2011 r.

Na pytania gości odpowiadali pracownicy merytoryczni dwóch Departamentów: Górnictwa oraz Energomechanicznego. Spotkaniu przewodniczył Wojciech Magiera, Wiceprezes WUG.

Ramon Kipp zaprezentował polskim specjalistom system znajdujących się na powierzchni dyspozytorni (głównych, bezpieczeństwa, poszczególnych oddziałów wydobywczych, robót przygotowawczych, logistyki i odstawiania urobku), które funkcjonują w niemieckich kopalniach. Przedstawiono również RAG-owskie zasady projektowania i wykonania obudowy chodnikowej w różnych systemach. Dyskutowano o wymaganiach dotyczących urządzeń łączności, alarmowania, bezpieczeństwa oraz monitoringu oraz konfiguracji systemów.

RAG MS stara się przygotować stosowane w niemieckich kopalniach systemy dyspozytorni oraz obudowy chodnikowych do polskiego rynku.

do góry