Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Wizyta studyjna specjalistów Ministerstwa Przemysłu (..)

Wizyta studyjna specjalistów Ministerstwa Przemysłu Węglowego Ukrainy

7 Października 2008

7 października br., w siedzibie Wyższego Urzędu Górniczego, odbyło się spotkanie w ramach wizyty studyjnej specjalistów Ministerstwa Przemysłu Węglowego Ukrainy. Pobyt w Polsce dwunastu przedstawicieli ukraińskiego ministerstwa ma na celu zapoznanie się z funkcjonowaniem sektora węglowego w Polsce oraz procesem jego restrukturyzacji.

W siedzibie Wyższego Urzędu Górniczego gości powitał Wiceprezes WUG Piotr Litwa. Tematem spotkania były zagadnienia systemu ochrony i bezpieczeństwa pracy w polskim górnictwie.

Podczas spotkania przedstawiciele WUG przekazali informacje na temat obowiązujących w Polsce regulacji prawnych w dziedzinie bezpieczeństwa pracy i ruchu zakładów górniczych, omówili problematykę zagrożeń naturalnych występujących w kopalniach węgla kamiennego i związanych z nimi niebezpiecznych zdarzeń, a także zagadnienie chorób zawodowych w polskim górnictwie węglowym.

Wizyta ukraińskiej delegacji w Polsce rozpoczęła się 6 października i potrwa do 10 października br. Odbywa się ona w ramach projektu realizowanego przez Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

do góry