Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Wizyta studyjna w KGHM Polska Miedź SA O/ZG Polkowice - (..)

Wizyta studyjna w KGHM Polska Miedź SA O/ZG Polkowice - Sieroszowice

13 Maja 2019

W dniach 9 i 10 maja br. na terenie KGHM Polska Miedź SA O/ZG Polkowice - Sieroszowice odbyła się wizyta studyjna zorganizowana w ramach programu Interreg Minelife - „Życie z górnictwem”. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach, Okręgowego Urzędu Górniczego we Wrocławiu, Saksońskiego Wyższego Urzędu Górniczego we Freibergu, Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, środowisk naukowych (Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Śląski).
W pierwszym dniu spotkania uczestnicy zapoznali się z procesem technologicznym eksploatacji soli i rud miedzi oraz sposobem ich urabiania. Następnie grupa udała się do Stacji Ratownictwa Górniczego w Sobinie, gdzie uczestniczyła w prezentacji działalności SRG oraz zapoznała się z obiektem, sprzętem i organizacją stacji.
Drugiego dnia uczestnicy spotkania zwiedzili Obiekt Unieszkodliwiania Odpadów Wydobywczych – Żelazny Most, gdzie poznali aspekty techniczne jego funkcjonowania oraz działania podejmowane na rzecz ochrony środowiska.
Wizyta studyjna w KGHM Polska Miedź SA zakończyła cykl spotkań po stronie polskiej w ramach  Programu Współpracy Interreg Polska - Saksonia 2014-2020.
Projekt „Życie z górnictwem” (MineLife) współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg Polska-Saksonia 2014-2020.

do góry