Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Wsparcie dla Wielkopolskiej Strategii Ograniczania (..)

Wsparcie dla Wielkopolskiej Strategii Ograniczania Wypadków przy Pracy

20 Sierpnia 2010

Okręgowy Urząd Górniczy w Poznaniu przystąpił w kwietniu br. do Wielkopolskiej Strategii Ograniczania Wypadków przy Pracy (WSOWpP). Celem Strategii jest popularyzacja wszelkich działań mających na celu promowanie najlepszych praktyk w zakresie przeciwdziałania wypadkom oraz poprawy bezpieczeństwa pracy.
Od kilkunastu dni działa strona internetowa Strategii Ograniczania Wypadków przy Pracy – www.WielkopolskaStrategiaWypadkowa.pl. Można tutaj znaleźć wiele ciekawych informacji o działaniach podejmowanych w ramach WSOWpP na przestrzeni lat 2010-2012 oraz dowiedzieć się o innych wydarzeniach związanych z bezpieczeństwem w miejscu pracy.
Swój wkład w zawartość strony ma także Okręgowy Urząd Górniczy w Poznaniu. Pracownicy Urzędu są autorami, zamieszczonych na witrynie Strategii, wzorcowych procedur bezpieczeństwa podczas skutecznego izolowania energii w czasie prowadzenia prac remontowych na obiektach, maszynach i instalacjach technicznych eksploatowanych w zakładach górniczych. Autorzy procedur mają nadzieję, że przyczynią się one do poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładach górniczych.

do góry