Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/Wyjazdowe spotkanie z przedstawicielami służb BHP (..)

Wyjazdowe spotkanie z przedstawicielami służb BHP wybranych przedsiębiorców górniczych

27 Listopada 2015

W ramach wymiany dobrych praktyk, w dniach 24 i 25 listopada br., w siedzibie Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Wyższy Urząd Górniczy zorganizował wyjazdowe spotkanie z przedstawicielami służb BHP przedsiębiorców górniczych. Spotkanie miało na celu wymianę doświadczeń w zakresie:

  • podejmowanych działań profilaktycznych dla ograniczenia zgonów naturalnych w górnictwie;
  • wdrażania nowoczesnych metod szkolenia pracowników zatrudnianych w zakładach górniczych.

W naradzie, ze strony organów nadzoru górniczego, uczestniczyli przedstawiciele Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach i Okręgowego Urzędu Górniczego we Wrocławiu. Przedsiębiorców górniczych reprezentowali przedstawiciele Zarządu i służb BHP zakładów górniczych KGHM Polska Miedź S.A  oraz przedstawiciele służb BHP: LW „Bogdanka” S.A.; Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A.; Katowickiego Holdingu Węglowego S.A.; Kompanii Węglowej S.A.; TAURON Wydobycie S.A.- ZG Janina i ZG Sobieski; PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. w Bełchatowie - KWB Bełchatów i KWB Turów.

Spotkanie miało charakter roboczy. Uczestnicy mieli okazję wymienić się doświadczeniami w zakresie podejmowanych działań profilaktycznych dla ograniczenia zgonów naturalnych w górnictwie, w tym dotyczących:

  • ponadstandardowej opieki medycznej;
  • szkoleń pracowników budujących świadomość i rozwijających umiejętności radzenia sobie ze stresem w pracy;
  • działań mających na celu podniesienie sprawności fizycznej pracowników.

Zagadnienia dotyczące nowoczesnych metod szkolenia pracowników omawiane były na Poligonie Szkoleniowym Miedziowego Centrum Kształcenia Kadr  Sp. z o.o. w Lubinie, gdzie uczestnicy spotkania mieli również okazję zapoznać się z bazą szkoleniową ośrodka oraz z symulatorami samojezdnych maszyn górniczych.

do góry