Strona główna/O nas/Wiadomości WUG/XVII Spotkanie Szefów Urzędów Górniczych Krajów (..)

XVII Spotkanie Szefów Urzędów Górniczych Krajów Europejskich

29 Września 2011

W dniach 27-29 września br. w Krakowie odbyło się XVII Spotkanie Szefów Urzędów Górniczych Krajów Europejskich, którego organizatorem był Wyższy Urząd Górniczy. Uczestniczyli w nim przedstawiciele nadzoru górniczego z kilkunastu krajów Unii Europejskiej, a także z Serbii. Tematem tegorocznej konferencji były przepisy prawne i doświadczenia w zakresie rekultywacji terenów pogórniczych.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, główny geolog kraju Henryk Jacek Jezierski. Strona polska była już po raz trzeci organizatorem Spotkania Szefów Urzędów Górniczych Krajów Europejskich. Wyższy Urząd Górniczy był gospodarzem drugiego Spotkania w 1996 r. w Katowicach, a także dziesiątego, jubileuszowego, które odbyło się w 2004 r. we Wrocławiu. XVII Spotkanie Szefów Urzędów Górniczych zostało wpisane na listę spotkań odbywających się w ramach Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Uroczystym momentem konferencji było podpisanie wypracowanego w trakcie obrad memorandum.
Uczestnicy spotkania podczas pobytu w Polsce zwiedzili Kraków i Kopalnię Soli Wieliczka. Kolejne, przyszłoroczne obrady szefów urzędów górniczych odbędą się w Austrii.

do góry