Strona główna/O nas/WUG/Wyróżnienia/Złoty Laur Umiejetności i Kompetencji

Złoty Laur Umiejetności i Kompetencji

Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji

16 stycznia 2016 r. Prezes WUG Mirosław Koziura został uhonorowany Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji, który już od 24 lat przyznaje Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach wybitnym osobom i wyróżniającym się organizacjom. Gala wręczenia Laurów w kilkunastu kategoriach odbyła się w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca. W 2016 roku uhonorowano ponad 60 osób. Najbardziej prestiżowym - Diamentowym Laurem Umiejętności i Kompetencji wyróżniono Hannę Suchocką - premier RP w latach 1992-1993, minister sprawiedliwości i prokurator generalną w latach 1997-2000 oraz ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej i Zakonie Maltańskim w latach 2001-2013. Statuetkę Orła Piastów Śląskich otrzymał Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki w latach 1997-2000.

Prezes RIG Tadeusz Donocik powiedział podczas uroczystości, że Laury wskazują autorytety, ludzi sukcesu w różnych dziedzinach i osoby poszukujące dialogu. Prezes WUG otrzymał Laur za profesjonalne kierowanie działaniami WUG, dbałość o poprawę bezpieczeństwa pracy w górnictwie oraz wybitne osiągnięcia zawodowe i społeczne.

Mirosław Koziura zapewniał, że przyznany mu Laur jest w jego przekonaniu przede wszystkim sukcesem zbiorowym i dowodem uznania dla wszystkich ponad 500 pracowników nadzoru górniczego zatrudnionych w WUG oraz w 11 okręgowych urzędach górniczych i Specjalistycznym Urzędzie Górniczym. Poprawa bezpieczeństwa pracy w ponad 7000 zakładów górniczych z poszanowaniem ochrony środowiska i racjonalnym wykorzystaniem zasobów kopalin to nie jest zadanie dla jednego człowieka. To żmudna i bardzo stresująca praca zespołu specjalistów, którzy na co dzień muszą wykazywać się detektywistyczną dociekliwością i stosować techniki dochodzeniowe, łączące je z roztropnością urzędniczą w wydawanych decyzjach i nakładanych sankcjach.

 

do góry