WUG - informacje

Spotkanie z kierownictwem oddziałów Urzędu Dozoru Technicznego w Gdańsku i Bydgoszczy
4 Sierpnia 2022 Aktualności

Spotkanie z kierownictwem oddziałów Urzędu Dozoru Technicznego w Gdańsku i Bydgoszczy

W środę, 3 sierpnia br. w siedzibie Okręgowego Urzędu Górniczego w Gdańsku, z inicjatywy dyrektora urzędu, odbyło się spotkanie z kierownictwem oddziałów Urzędu Dozoru Technicznego w Gdańsku i Bydgoszczy.

Plenarne posiedzenie Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP
3 Sierpnia 2022 Aktualności

Plenarne posiedzenie Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP

We wtorek, 2 sierpnia br. odbyło się plenarne posiedzenie Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP. Uczestniczyli w nim dr inż. Adam Mirek - prezes Wyższego Urzędu Górniczego oraz przedstawiciele kierownictwa Departamentu Energomechanicznego WUG.

Spotkanie z kierownictwem Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska
29 Lipca 2022 Aktualności

Spotkanie z kierownictwem Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska

W środę, 27 lipca br. w siedzibie Okręgowego Urzędu Górniczego w Gdańsku odbyło się spotkanie kierownictwa i pracowników merytorycznych Urzędu z kierownictwem Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku.

2022-08-08

Barrick Gold i rząd Pakistanu porozumieli się w sprawie finansowania wydobycia miedzi i złota

Kanadyjskie przedsiębiorstwo górnicze uzgodniło z Pakistanem strukturę finansowania oraz podział zysków z eksploatacji złoża miedzi i złota Reko Diq w prowincji Beludżystan. Umowa ustanawia partnerstwo między Barrick Gold, rządem prowincji Beludżystan i pakistańskimi przedsiębiorstwami państwowymi.

2022-07-20

Przedsiębiorstwa górnicze muszą inwestować w tzw. minerały krytyczne. Kanada w roli głównej?

Największe firmy z branży górniczej powinny inwestować w poszukiwanie i wydobycie metali o krytycznym znaczeniu, by powstrzymać globalne odejście od paliw kopalnych. Taki wniosek płynie z najnowszego raportu dotyczącego światowego górnictwa, przygotowanego przez PricewaterhouseCoopers (PwC), globalną sieć przedsiębiorstw świadczących usługi księgowe, audytorskie i doradcze.

2022-07-12

Gwinea stawia ultimatum w sprawie kopalni rudy żelaza Simandou

Gwinea coraz bardziej niecierpliwi się z powodu opóźnienia w uruchomieniu gigantycznego złoża rudy żelaza Simandou. Złoże nie zostało zagospodarowane od czasu, gdy firma Rio Tinto otrzymała pierwszą koncesję na poszukiwanie rudy 25 lat temu.

Przejdź do Stopki

Banery

do góry